klimatyzator do domu

o klimatyzacji i wentylacji i klimatyzatorach w kilku słowach

co dzień

Autor: admin o niedziela 9. kwiecień 2017

dobrze zrozumiałam, macie instalację OC i zamiast jednostki zwykłe ( przemysłowe) odkurzacze i to tak samo działa? Ciekawy pomysł, chyba skorzystamy bo na końcu budowy już nam raczej na jednostkę OC nie starczy, a tym bardziej jeśli nie ma różnicy to po co?

Jeszcze tego nie zrealizowalem, ale jestem na etapie instalacji wew i zamierzam sam zainstalowac. Ja mam zwykłą okrągłą miskę stojącą na blacie. Mam ją w dolnej łazience, czyli zębów przy niej nie myję, tylko ręce. Nie ma problemów, woda nigdzie nie leci, nie chlapie za bardzo, w zasadzie wcale nie zauważyłam, żeby się gdzieś chlapało! Dziwne problemy macie  ja mam kwadratową z cersanitu i poleciłabym ją bez obaw, ponieważ w środku ma jakby zaokrąglone brzegi, więc woda i wszystko z nią spływa bez problemu. Masz rację jeśli chodzi o umywalki o kanciastych brzegach w środku - taką też użytkowałam i faktycznie nie spływało… Mi bardziej chodziło o blat i przyleganie umywalki do ściany.

Ezs potrzebowałam Twojego wpisu aby się umocnić w swoim postanowieniu z poprzedniej nocy…bo tak sobie myślałam, że skoro i tak muszę przemywać swoją kwadratową przylegającą do ściany co dzień, to blat wokół miski będzie tak samo zachlapany, a jednak jest ona za i poniżej umywalki, więc nie będzie to aż tak widoczne klimatyzacja do biura ( jak na tej części umywalki, która przylega do ściany)…

No i doszłam do wniosku, że to nie będzie bardziej uciążliwe…

Mam nadzieję…

Bo umywalki miski najbardziej mi się podobają…

Rurki z posadzce PCV, albo gietkie peszle. Gniazda i szufelki jakies firmowe, jeszcze musze poszukac systemu. Rura 8-10m np.

Wlacznik nie musi byc jak dla mnie na samej rączce, moge spokojnie go sobie uruchomic przelacznikiem na scianie, takim jak do swiatla. Wewnątrz zakamarków nie ma i woda spływa normalnie. Z czyszczeniem na zewnątrz kłopotów żadnych nie ma. Najważniejsze to to, że blat obok nie jest wiecznie zachlapany, co wróżę przy okrągłym kształcie.

Odkurzacz wg mnie spokojnie mozna zastosowac warsztatowy, Makita, Bosch czy inne.Troche inaczej podlaczyc elektryke, aby uruchamiac go przez wlacznik na scianie.