klimatyzator do domu

o klimatyzacji i wentylacji i klimatyzatorach w kilku słowach

połączenie instalacji

Autor: admin o niedziela 18. październik 2015

Jak się łączy w PC połaczenia gwintowe? Na tasmę teflonową jak woda? :|

Jest napisane “połaczenia lutowane zapewniają większa szczelność” ale np. klimatyzacja Warszawa

manometrów (czujników ciśnienia) nie dostanę do lutowania… Z jakimi stratami

gazu trzeba się liczyć przy takich połączeniach? Wie ktoś może?  Dyszę dobieram dla dwu skrajnych przypadków występujących dla danej pompy ( czyli minimalna c.o. i maksymalna c.w.u) i instaluję większą dyszę. Za duża dysza to gorsza regulacja , a nawet jej brak tylko tętnienie temperatury. Za mała to ograniczenie mocy dla niższych temperatur .

Połączenia gwintowane to zazwyczaj zaciśnięcie czopu i kielicha ( np. połączenie z filtrem, czy TZR) , ale np do króćca wymiennika trzeba specjalną pastę - dostępna w sklepie z chłodnictwem. dokładnie i na temat, mam pytanie: gdybyś mógł napisać jakie wymienniki do jakich sprężarek n.p. ZR od 28 do 81 byś proponował, bo przyznam że, po ostatnich postach policzyłem wszystko ponownie, no ale wyszło tak samo ?, jak już pisałem. No wymienniki mogę Tobie ZAWSZE polutować, może nie artystycznie ale na 90% szczelnie. Połączenie skręcane norma strat 0,3g/rok, dla Φ<12mm

Przy pierwszej pompie lutowałem wymienniki, ale jakoś nieszczególnie mi się to udało , choć w końcu poradziłem sobie. Przy kolejnych prosiłem w tym wąskim zakresie o usługę zaprzyjaźnionego spawacza i robił to na luzie i pozwalał popatrzeć :) . Może byłem zbyt ortodoksyjny i obtłukiwałem otulinę , bo się naczytałem że też jest be.